• Mikroskop - drewniane, mechaniczne puzzle 3D DIY

Symbol: 7F8A-44026
Czas realizacji 24 godziny
289.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier (Pobranie) 35
Kurier 35
Dostępność Mało
Waga 0.001 kg
EAN 4820204380038

Zamówienie telefoniczne: 662808600

Zostaw telefon

Prawdziwych soczewek mikroskopu można użyć do 40-krotnego powiększenia i zobaczenia rzeczy, których nigdy wcześniej nie zauważyłeś.

To urządzenie zmontowane przez pana Playwooda, gdy miał dziesięć lat, zostało kupione przez plemię chłopskie. Używali mikroskopu do badania pyłków, nasion i drobnych szkodników.

Dzięki Mikroskopowi zidentyfikowali i skutecznie wyeliminowali mikroskopijne chrząszcze gąbczaste odpowiedzialne za zrujnowanie ponad tuzina farm owocowych ustawionych na gałęziach Wielkiego Drzewa.

Do złożenia mikroskopu użył pan Playwood, obok trwałej kory drzewa, stałej przezroczystej żywicy i wiórów meteorytu utkniętych w gałęziach.

Mikroskop jest jednym z najbardziej skomplikowanych wynalazków pana Playwooda: zaprojektowanie urządzenia zajęło mu trzy miesiące.

Zamiast powiększania małych przedmiotów pierwsza wersja Mikroskopu dosłownie spaliła je na popiół. Ten model jest teraz używany przez Mr. Playwooda jako palnik.

Na początku pan Playwood był tak zszokowany rzeczami widocznymi w Mikroskopie, że stracił apetyt na tydzień. Infusoria, które wykrył, wydawały mu się dość upiornymi stworzeniemi. Jednak kiedy je lepiej poznał, polubił je, nadał im nazwiska, a nawet zaczął zapraszać na imprezy.

Pan Playwood był jednak szczególnie przywiązany do jednego konkretnego infusorium. Nazwał ją Kornelią i poświęcił jej wiersz - tekst, niestety, został utracony na wieki.

image
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci